Solana Nin BIO Kvet soli ručne zbieraný, 500g

Kód: SOL42
6 hodnotení
Značka: Solana Nin
€19,50 €16,25 bez DPH €19,50 / 1 ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Ninský Kvet soli je „kaviár medzi soľou“, je to produkt vynikajúcej kvality a špecifickej gurmánskej chuti. Má špecifický význam z hľadiska výživy a zdravia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ninský Kvet soli je „kaviár medzi soľou“, je to produkt vynikajúcej kvality a špecifickej gurmánskej chuti. Zhromažďuje sa na morskej hladine ako tenká vrstva soli, ktorá sa podobá okvetným lístkom. Následne je táto tenká vrstva soli zbieraná jemne ľudskou rukou pomocou dreveného mikrónového sita. 

Ninský kvet soli je produktom metabolizmu rias a špecifických mikroorganizmov. Zahŕňa v sebe viac ako 75 rôznych esenciálnych (telu nevyhnutných) minerálov, vrátane sodíka, draslíka, kalcia a horčíka. Je tiež bohatým zdrojom stopových prvkov ako sú jód, fosfor, bróm, zinok, železo, mangán, meď a kremík. 

Kvet soli je soľ najvyššej kvality, ktorá poskytuje optimálnu absorpciu a využitie svojich minerálov v ľudskom tele so špecifickým významom z hľadiska výživy a zdravia. 

Nepoužíva sa v procese varenia, ale na konci ako posledný dotyk.

V praktickom uzátvárateľnom ZIP sáčku.

Viac informácií o Kvete soli sa dočítate v našom článku: https://www.eliteq.sk/blog/ninsky-kvet-soli/

Solana Nin je jediný certifikovaný producent BIO morskej soli na Jadranskom pobreží. Soľ z Ninu je ekologická, ručne zbieraná, absolútne prírodná, biodynamická.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BIO Morská soľ
Záruka: neohraničená
Položka bola vypredaná…

Solana Nin - jediný producent morskej soli na jadranskom pobreží, ktorý získal enviromentálny certifikát BIO v roku 2015. Soľ sa v Nine nevyrába strojmi. Nevyrába ju ani človek. Soľ produkuje slnko, jadranské more a vietor z Velebitu (horská oblasť Chorvátska). 

Ninský soľný podnik produkuje soľ s láskou, tradíciou a v súlade s prírodou už 1500 rokov.  Ninská soľ je ekologická, ručne zbieraná ľudskými rukami a 100% prírodná. Nachádza sa v biodynamickom prostredí Solana Parku, kde je príriodným substrátom medicínske bahno, pričom park je sám o sebe domovom širokého množstva fauny a flóry.

Okrem množstva minerálov a stopových prvkov, obsahuje tiež prírodný jód z morských rias a draslík. Má mimoriadne priaznivý vplyv na zdravie pri každodennom používaní z hľadiska výživy a zdravia.

Soľ je "vyrábaná" bez ľudského zásahu. Zhromažďuje sa na otvorených poliach tak, že na jar sú bazény naplnené morskou vodou. Počas leta sa voda odparuje a morská soľ zostáva na dne. Na jeseň sa ručne „zbiera“. Morská soľ z Ninu je originálna, nespracovaná a teda bohatá na prírodné minerály. Je to najzdravišia ručne zbieraná morská soľ, pretože obsahuje jód z morských rias, ktorý ovplyvňuje správne fungovanie štítnej žľazy, bróm nevyhnutný pre nervový systém a draslík, ktorý pomáha koncentrácii a duševnej aktivite. Morská soľ je tiež liekom na stres a celulitídu, a teda elixírom pre zdravú a krásnu pokožku. Okrem minerálov a mikroelementov obsahuje dôležité stopové aminokyseliny a vitamíny. Ovplyvňuje výmenu buniek v koži a podkoží, stimuluje metabolizmus a vylučovanie toxínov.

Všetky výrobky Solana Nin sú ručne vyrábané, vyrábané s láskou, sú rozmanité a dynamické, špecifické, relaxačné a liečivé. Pri výrobe aromaterapeutickej kozmetiky sa používajú iba prírodné suroviny. V širokej kozmetickej ponuke nájdete soľ Nin obohatenú o éterické oleje, ktoré sa dajú použiť na kúpanie a jemný píling, ako aj ďalšie výrobky starostlivosti o telo na báze prírodných zložiek ako sú peelingy, šampóny, mydlá s olivovým olejom, či zubná pasta so šalviou. 

Nin, mestečko v Zadarskej župe, sa nachádza v jedinečnej lagúne na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Uprostred zátoky Nin je oáza piesočnatých pláží, ktorá zvlášť poukazuje na jednu z najkrajších pláží na svete, na pláž kráľovnej. „Modrá vlajka“ je dôkazom a symbolom mimoriadne priezračných vôd, ktoré sú biotopom endemických druhov rastlín a živočíchov