Bylinné čaje

V našej ponuke nájdete výlučne sypané čaje s vysokým obsahom účinných látok vyrábané farmaceutmi"Voľne" sypané, vákuovo balené. Vákuové balenie zachová účinné látky, vôňu a chuť liečivej rastliny. Zmenšením objemu šetrí Vaše voľné miesto a prírodu menšou spotrebou obalov.

Niektoré druhy odporúčame dosládzať medom (lipový, medovkový, šípkový) pre zlahodnenie chuti a pridanie ďalších účinných látok ako sú vitamíny a minerály. Med pridávajte do vlažného čaju (menej ako 40°C). V opačnom prípade by ste znehodnotili jeho účinok.

Prečo používať sypané čaje namiesto sáčkových?

Pri spracovaní rastliny do záparových vreciek sa surovina melie, pričom dochádza k úniku prchavých látok a vystavovaniu oxidácii, čo znehodnocuje účinky rastliny a znižuje dobu jej použitia. Do záparových vreciek sa týmto spôsobom dostáva aj vačšie množstvo prachu. 

Narozdiel od tohto procesu, pri výrobe sypaného čaju dochádza k rezaniu rastliny. Pri výrobe je prach odstraňovaný sitovaním za pomoci odsávania, čo je pri záparových vreckách nemožné kvôli rovnakej veľkosti prachu a zomletej rastliny.

"Tak, ako milovník kávy siaha pre pôžitok z kvality po čerstvo praženej a zomletej káve,  mal by aj človek hľadajúci pomoc a zároveň pôžitok v liečivých rastlinách, siahnuť po voľne sypanom čaji."

 

3 položiek celkom
thumbnail.php 6
€1,62 bez DPH
€1,94 / ks

Požitie a účinky: vírusové ochorenia ako sú chrípka, nádcha, potopudné a močopudné účinky pri horúčkovitých ochoreniach, uľahčenie vykašlávania, podpora trávenia, protikŕčové...

Kód: HAN36
thumbnail.php 8
€1,52 bez DPH
€1,82 / ks

Použitie a účinky: zápalové ochorenia žalúdka, choroby žlčníka a pečene, hnačky, hemoroidy, paradentóza, nehojace sa hnisavé rany, výrazné sťahujúce a protizápalové účinky na...

Kód: HAN39
thumbnail.php 10
€1,58 bez DPH
€1,90 / ks

Použitie a účinky: bolesti hrdla, zápalové ochorenia ústnej dutiny, žalúdka a čriev, podpora tvorby žalúdočných štiav, sťahujúce, antibakteriálne, fungicídne a virostatické...

Kód: HAN40