Cartylis - hydrolyzovaný kolagén (28 x 25ml)

Kód: CAR01
121 hodnotení
Značka: APTISSEN S.A.
€65 €54,17 bez DPH €2,32 / 1 ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Výživový doplnok s hydrolyzovaným kolagénom hovädzieho pôvodu (10g), vitamínmi (C, D, E) a selénom.

 • Vysoká miera absorpcie až 98%
 • Rýchly čas absorpcie 1 – 4 minúty
 • Príjemná chuť a jednoduché užívanie
 • Najviac spokojných zákazníkov
 • Odporúčaný lekármi

Detailné informácie

Podrobný popis

Cartylis je doplnok stravy, ktorý možno pridať do jedál alebo nápojov. Okrem kolagénu obsahuje veľa pomocných látok – napríklad vitamín C, podporujúci vstrebávanie kolagénu. Systematické používanie zlepšuje pevnosť, pružnosť a hydratáciu pokožky a spomaľuje procesy starnutia v tele.

Cartylis je produkt švajčiarskej farmaceutickej spoločnosti Aptissen SA pomáhajúcej pacientom vo viac ako 50 krajinách sveta.

Kolagén je hlavným proteínom v spojivovom tkanive. Rôzne kolagénové štruktúry, ktoré tvorí, pomáhajú tkanivu odolať nežiaducemu natiahnutiu. Tvorí štruktúru kostí, väzov, šliach a chrupaviek, zaisťuje ich pevnosť a odolnosť. Pomáha zvyšovať pružnosť pokožky, jej vyhladenie a zjemnenie vrások. Podporuje produkciu synoviálnej tekutiny a zlepšuje pohyblivosť kĺbov, čo je tak dôležité pre plynulý pohyb počas športu.

Hydrolyzovaný kolagén sa skladá sa skladá z malých peptidov s nízkou molekulovou hmotnosťou (0,3-8 kDa), vďaka ktorej je ľahko stráviteľný, vstrebateľný a je efektívne distribuovaný v ľudskom tele.  

Vlastnosti:

 • Vysoká miera absorpcie až 98%
 • Rýchly čas absorpcie 1 – 4 minúty
 • Príjemná chuť a jednoduché užívanie
 • Najviac spokojných zákazníkov
 •  Odporúčaný lekármi

Hladká koža, pružné kĺby a silné kosti po tridsiatke?

Samozrejme. Ak sa spriatelíte s kolagénom. Ovplyvňuje nielen krásu, aj keď v rámci starostlivosti je najčastejšie spomínaná. Tento cenný proteín, ktorý je kľúčovým stavebným kameňom pokožky, je zodpovedný za udržiavanie súdržnosti, pevnosti v ťahu a pružnosti šliach. Ovplyvňuje hladké fungovanie kĺbov. Používa sa na výrobu húb, ktoré sú užitočné pri liečbe popálenín a pri prevencii ochorení spojivového tkaniva. Má tiež pozitívny vplyv na nervový a imunitný systém.

Až do veku 24-25 rokov produkuje ľudské telo veľmi veľké množstvo kolagénu. Neskôr produkcie z roka na rok klesá a proteín stráca svoju kvalitu – je menej elastický a kompaktný. Preto je nutná externá podpora. Okrem veku faktory, ktoré majú deštruktívny vplyv na stav kolagénu, zahŕňajú: fyzické cvičenie vedúce k zraneniu, vystavenie UV žiareniu, stres, nedostatočná aktivita na čerstvom vzduchu (hypoxia) a tiež diéta s nízkym obsahom vitamínov C, A, E, železa a vápnika , ktoré uľahčujú syntézu kolagénu v krvi.

Nielen pre športovcov

Cartylis je tiež odporúčaný pre seniorov, ktorým sa s vekom fyziologicky znižuje hustota kostí a môžu sa odvápňovať, čo má za následok oslabenie kostí, zvýšené riziko zlomenín a problémy s pohyblivosťou. Druhou skupinou s rizikom osteoporózy sú ženy v menopauze. Každý, kto by chcel posilniť svoje kosti, by mal siahnuť po doplnku Cartylis.

Použitie a dávkovanie: Vypiť 1 fľaštičku denne, ideálne pred raňajkami, po dobu 12 týždňov (3 balenia). Dlhodobejším pravidelným užívaním zvýšite účinok. Pred použitím pretrepať. Prípravok je možné zmiešať s vodou alebo džúsom.

Skladovanie: V dobre uzavretom obale, pri izbovej teplote 15-25° C, na suchom mieste, mimo dosahu malých detí. Chráňte pred vlhkosťou a svetlom.

Upozornenie: Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Tehotné ženy a dojčiace matky by sa pred použitím prípravku mali poradiť s lekárom. Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosah detí. Možná prítomnosť častíc na dne fľaštičky je spôsobená vysokou koncentráciou aktívnych zložiek a nemá vplyv na kvalitu produktu. 

Neobsahuje: sladidlá, lepok, mliečne výrobky, umelé farbivá

1 ampulka obsahuje:

 • 10 g hydrolyzovaného kolagénu
 • Vitamín C      45 mg     56% RHP *
 • Vitamín D       5 μg      100% RHP *
 • Vitamín E      12 mg     100% RHP *
 • Selén         27,5 μg      50% RHP *

* referenčná hodnota príjmu

Viac informácií získate na stránke produktu:

www.cartylis.sk

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výživové doplnky
Záruka: Podľa exprirácie na balení tovaru.
Zloženie: čistená voda, hydrolyzovaný kolagén, kyselina citrónová, fruktóza, y-cyklodextríny, kyselina askorbová (vitamím C), príchute, DL-alfa-tokoferylacetát (vitamín E), selénan sodný, cholekalciferol (vitamín D), konzervanty (sorbát draselný a sodík benzoát sodný)
Položka bola vypredaná…

Aptissen S.A. sa špecializuje na vývoj zdravotníckych produktov na báze biopolymérov. Aptissen znamená z angličtiny „Advanced Polymer for Tissue Engineering“, čo znamená „Pokročilý polymér pre tkanivové inžinierstvo“, čo jasne naznačuje smer a skúsenosti spoločnosti. Už viac ako 25 rokov vyrába a neustále zdokonaľuje injekčné prípravky, ktoré spĺňajú očakávania pacientov a lekárov po celom svete. Spoločnosť bola založená v roku 2013 – ako súčasť skupiny ANTEIS – so sídlom v Ženeve vo Švajčiarsku. Dnes vďaka inovatívnym metódam liečby degeneratívnych ochorení kĺbov distribuuje Aptissen svoje produkty na ortopedické trhy vo viac ako 50 krajinách, napríklad v Európe, Južnej Amerike, Kanade, na Strednom východe a v Ázii.

Výskumný tím Aptissen spôsobil revolúciu na trhu s viskosuplementmi. Svetovo preslávený Synolis VA a jeho patentovaný vzorec, ktorý kombinuje kyselinu hyaluronovú a sorbitol, zaisťuje rýchle zotavenie a dlhodobú úľavu od bolesti. Je čas, aby svet spoznal Cartylis – tekutý doplnok stravy pre posilnenie kĺbov športovcov a ľudí vystavených fyzickej záťaži.