Solana Nin Zubná pasta s morskou soľou - bez fluóru, 100ml

Kód: SOL33
8 hodnotení
Značka: Solana Nin
€8,20 €6,83 bez DPH €8,20 / 1 ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Prírodná zubná pasta s morskou soľou a éterickými olejmi bez obsahu fluoridov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Obohatená ninským kvetom soli, ktorý má antiseptický a výrazne bieliaci účinok. Všetky zložky pasty sú volené opatrne, aby pôsobili jednak proti zápalu ďasien (krvácajúce ďasná), halitóze (zápachu z úst), hromadeniu zubného kameňa a zároveň zabraňovali vzniku parodontitídy.  

Éterické oleje zo šalvie majú antiseptický a protizápalový účinok, čajovník má antibakteriálny účinok, zabraňuje tak krvácaniu ďasien. Fenikel je účinný proti zápachu z úst, eukalyptus a mäta pieporná a zmierňujú bolesť, dezinfikujú a vytvárajú príjemnú chuť zubnej pasty.

Zubná pasta je vyrobená z organických zložiek a je vhodná aj pre deti, tehotné ženy a dojčiace matky.

Neobsahuje fluoridy a hliník.

Použitie: Naneste na suchú kefku a jemne si zuby čistite 3-4 minúty.

Solana Nin je jediný certifikovaný producent BIO morskej soli na Jadranskom pobreží. Soľ z Ninu je ekologická, ručne zbieraná, absolútne prírodná, biodynamická. 

Dodatočné parametre

Kategória: Zubné pasty
Záruka: Podľa exprirácie na balení tovaru.
Zloženie: AQUA, XANTHAN GUM, FOENICULUM VULGARE OIL, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, MENTHA PIPERITA OIL, SALVIA OFFICINALIS OIL, FLOR SALIS (FLOWER OF SALT)
Položka bola vypredaná…

Solana Nin - jediný producent morskej soli na jadranskom pobreží, ktorý získal enviromentálny certifikát BIO v roku 2015. Soľ sa v Nine nevyrába strojmi. Nevyrába ju ani človek. Soľ produkuje slnko, jadranské more a vietor z Velebitu (horská oblasť Chorvátska). 

Ninský soľný podnik produkuje soľ s láskou, tradíciou a v súlade s prírodou už 1500 rokov.  Ninská soľ je ekologická, ručne zbieraná ľudskými rukami a 100% prírodná. Nachádza sa v biodynamickom prostredí Solana Parku, kde je príriodným substrátom medicínske bahno, pričom park je sám o sebe domovom širokého množstva fauny a flóry.

Okrem množstva minerálov a stopových prvkov, obsahuje tiež prírodný jód z morských rias a draslík. Má mimoriadne priaznivý vplyv na zdravie pri každodennom používaní z hľadiska výživy a zdravia.

Soľ je "vyrábaná" bez ľudského zásahu. Zhromažďuje sa na otvorených poliach tak, že na jar sú bazény naplnené morskou vodou. Počas leta sa voda odparuje a morská soľ zostáva na dne. Na jeseň sa ručne „zbiera“. Morská soľ z Ninu je originálna, nespracovaná a teda bohatá na prírodné minerály. Je to najzdravišia ručne zbieraná morská soľ, pretože obsahuje jód z morských rias, ktorý ovplyvňuje správne fungovanie štítnej žľazy, bróm nevyhnutný pre nervový systém a draslík, ktorý pomáha koncentrácii a duševnej aktivite. Morská soľ je tiež liekom na stres a celulitídu, a teda elixírom pre zdravú a krásnu pokožku. Okrem minerálov a mikroelementov obsahuje dôležité stopové aminokyseliny a vitamíny. Ovplyvňuje výmenu buniek v koži a podkoží, stimuluje metabolizmus a vylučovanie toxínov.

Všetky výrobky Solana Nin sú ručne vyrábané, vyrábané s láskou, sú rozmanité a dynamické, špecifické, relaxačné a liečivé. Pri výrobe aromaterapeutickej kozmetiky sa používajú iba prírodné suroviny. V širokej kozmetickej ponuke nájdete soľ Nin obohatenú o éterické oleje, ktoré sa dajú použiť na kúpanie a jemný píling, ako aj ďalšie výrobky starostlivosti o telo na báze prírodných zložiek ako sú peelingy, šampóny, mydlá s olivovým olejom, či zubná pasta so šalviou. 

Nin, mestečko v Zadarskej župe, sa nachádza v jedinečnej lagúne na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Uprostred zátoky Nin je oáza piesočnatých pláží, ktorá zvlášť poukazuje na jednu z najkrajších pláží na svete, na pláž kráľovnej. „Modrá vlajka“ je dôkazom a symbolom mimoriadne priezračných vôd, ktoré sú biotopom endemických druhov rastlín a živočíchov