RESPIRÁTOR PROMEDOR 24  FFP2 NR PRIÉMIUM, 10 ks

Kód: PRM2403
3 hodnotenia
Značka: PROMEDOR24
€3,80 €3,17 bez DPH €0,38 / 1 ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Jedná sa o zdravotnícku pomôcku podľa smernice 93/42/EHS a súčasne o osobný ochranný prostriedok podľa nariadenia 2016/425. Výrobok obsahuje označenie CE zaručujúce zhodu s požiadavkami právnych predpisou.

 

Respirátor vyrobený v ČESKEJ REPUBLIKE!

Obsah balenia: 10 kusov, balené asepticky, UV žiareniu + DRY komora.

Detailné informácie

Podrobný popis

Respirátor triedy FFP2 určený na ochranu jeho užívateľa filtráciou vdychovaného vzduchu a na zníženie rizika infekcie medzi osobami. Účinnosť filtrácie je najmenej 95%. Jedná sa o zdravotnícky prostriedok podľa smernice 93/42 / EHS

Česká výroba. Respirátor čiže filtračná polomaska s tvarovateľnou tesniacou páskou kopírujúci tvar nosa a elastickou gumičkou k upínanie respirátora za uši. Respirátor na rozdiel od rúška chráni nielen okolie, ale aj jeho užívateľa. 

Príjemný a komfortný.

Farba: Biela
Materiál: bavlna + netkaná látka
Trieda ochrany: FFP2 NR
Stupeň filtrácie: ≥ 95%
Obsah balenia: 10 kusov, balené asepticky, UV žiareniu + DRY komora
Veľkosť: univerzálna
Certifikácia ČSN 149: 2001 + A1: 2009
Material: Spunbond - netkaná textília, Meltblown - netkaná textília, Hot air cotton - polyester


Návod na použitie:

Prostriedok si nasadzujte len čistými rukami. Všetky súčasti respirátora by mali byť pred použitím skontrolované, či nie sú poškodené. Používajte obe ruky. Rozbaľte respirátor a uchopte ho za postrannú gumičky. Nasaďte respirátor na tvár tak, aby pokrýval nos a ústa - a končil pod bradou. Postranné gumičky prichyťte za uši.
Prstami skontrolujte a dotvarujte svorku, ktorá prilieha k nosu. Skontrolujte po obvode respirátora, že prilieha k tvári.

Kontrola tesnosti a nasadenie:

Oboma rukami zakryte prednú časť respirátora - postupujte opatrne, aby sa tým nezmenila poloha respirátora. Prudko vydýchnite. Pokiaľ bude vzduch prenikať okolo nosa, upravte tvar nosové zvierky. Znovu skontrolujte tesnosť nasadenie postupom uvedeným zhora. Pokiaľ bude vzduch prenikať okolo okrajov respirátora, upravte bočné úchyty okolo uší, kým sa prienik vzduchu neodstráni. Tesnosť nasadenie prekontrolujte postupom zhora. Ak sa nepodarí prostriedok náležite nasadiť, vymeňte respirátor a pôvodný ďalej nepoužívajte.mAk vzduch nepreniká, môžete respirátor použiť. Pre dosiahnutie lepšej tesnosti použite spojku s upnutím za hlavu.

Pokyny pre skladovanie:

Chráňte pred slnečným žiarením a pred vlhkom. Teplotné rozmedzie -5 až +40 stupňov Celzia

 Upozornenie:

- Vždy sa uistite, že výrobok je kompletný, správne nasadený a nosený po celú dobu expozície.
- Tento prostriedok nechráni proti plynom / výparom.
- Tento prostriedok nepoužívajte ako ochranu pred atmosférickými kontaminanty, už koncentrácie nie sú známe, alebo sú bezprostredne nebezpečné pre zdravie či život.
- Nepoužívajte, ak máte fúzy alebo akékoľvek iné ochlpenie tváre, ktoré by mohlo zabrániť tesnému priľnutiu medzi tvárou a ochranným prostriedkom.
- Tento prostriedok neeliminuje riziko kontraktácie choroby či infekcie.
- Akýkoľvek závažný incident, ku ktorému dôjde v súvislosti s týmto prostriedkom, ohláste spoločnosti Cool Agency, s.r.o. a príslušnému miestnemu kontrolnom úrade.
- Zničte a vymeňte Respirátor FFP2 NR Primus, ak je kontaminovaný krvou alebo inými infekčnými kontaminanty, keď je poškodený, keď sa dýchanie stáva ťažkostiam. Po ukončení jeho používanie zaistite jeho likvidáciu v súlade s požiadavkami smernice na likvidáciu nebezpečného infekčného materiálu.
- Tento prostriedok je určený len na jednorazové použitie. Jeho opakované použitie môže spôsobiť krížovú kontamináciou, ohroziť bezpečnosť používateľa a zhoršiť celkový výkon produktu. Kontaminované výrobky treba likvidovať ako nebezpečný odpad v súlade s národnými predpismi. Neupravujte, nečistite ani neopravujte tento prostriedok.
- Tento prostriedok nie je ohňovzdorný. Nepoužívajte v priamom kontakte s otvoreným ohňom.
- Nepoužívajte v ovzduší obsahujúce menej ako 19,5% kyslíka (definícia spoločnosti Cool Agency, s.r.o. .; niektoré krajiny môžu mať vlastné definície nedostatku kyslíka; ak si nie ste istí, vyhľadajte odbornú pomoc)
- Nedodržanie vyššie uvedených pokynov alebo neodborná manipulácia s prostriedkom na ochranu dýchacích orgánov počas pobytu užívateľa v kontaminovanom prostredí môže mať nežiaduce účinky na zdravie a viesť k vážnemu ochoreniu.

Certifikáty na stiahnutie:

CE_20-065_ FFP2 a FFP2V Premium 2

prohlaseni-o-shode-2403 (2)

Dodatočné parametre

Kategória: Ochranné pomôcky
Záruka: Podľa expirácie na krabičke produktu.
Položka bola vypredaná…