Predajňa z OD Prior presťahovaná na Námestie sv. Egídia 3003/96, Poprad. Tešíme sa na Vás!

VEROVAL Hartmann, nedostatok železa domáci test

Kód: HAR23
Neohodnotené
Značka: Hartmann
€10,50 €8,75 bez DPH €10,50 / 1 ks
Skladom (2 ks)

Domáci test na zistenie nízkej hladiny železa v krvi. Testovanie v pohodlí domova, výsledok behom 10 minút. Štúdiami preukazaná presnosť vyššia ako 98%.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rýchly a spoľahlivý domáci test na zistenie nízkej hladiny železa

Cítite sa často unavený? Bolí vás hlava? Do ničoho sa vám nechce? Ide o časté príznaky nedostatku železa. Skontrolujte, či vaše ťažkosti nie sú spôsobené práve nízkou hladinou železa. S domácim testom Veroval sa zvládnete otestovať sami a na výsledok budete čakať len 10 minút. Hladinu železa môžete upraviť zmenou stravy alebo vhodným potravinovým doplnkom. Postup konzultujte so svojím lekárom.

Príznaky nedostatku železa

Ako súčasť červeného krvného farbiva, hemoglobínu, hrá železo dôležitú úlohu v zásobovaní organizmu kyslíkom a v energetickom metabolizme. Zhruba 2 z 10 detí a žien v plodnom veku sú postihnuté nedostatkom železa.

Typickými príznakmi nedostatku železa sú:

  • Celková únava
  • U žien bolestivá a silná menštruácia
  • Bledosť pokožky pier a ďasien
  • Problémy s dýchaním
  • Búšenie srdca
  • Syndróm nepokojných nôh
  • Bolesti hlavy
  • Vypadávanie vlasov

Ako test funguje

Rýchly test na nedostatok železa bol vyvinutý tak, aby aj pri domácom použití mohol byť vykonaný s presnosťou a spoľahlivosťou diagnostiky. Spočíva v imunologickom zistení proteínu ferritin v krvi, ktorý železo ukladá v bunkách. Pozitívny výsledok znamená, že koncentrácia feritínu v krvi je nižšia ako 20 ng/ml a že máte nedostatok železa. Štúdiami preukázaná presnosť je vyššia ako 95 %.

Upozornenie!

Test môže mať pozitívny výsledok aj z úplne neškodných príčin, negatívny výsledok však tiež nemusí byť celkom transparentný. Konečnú diagnózu musí stanoviť lekár. Aby boli novovzniknuté riziká včas rozpoznané, odporúča sa, aby sa domáci test na zistenie prípadného nedostatku železa opakoval.

Tu si môžete stihanúť informácie, ktoré vám jednoduchým spôsobom poskytnú zakladné znalosti o nedostatku železa i podrobné inštrukcie, ako tento test vykovnať:

Veroval-self-test-iron-information-V

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné testy
Záruka: Podľa expirácie na krabičke produktu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: