POWERbreathe Shaker (O-PEP) Classic

Kód: PBSC
Neohodnotené
Značka: POWERBreathe
€37,59 €31,33 bez DPH €37,59 / 1 ks
Skladom (5 ks)

Úľavová respiračná pomôcka na hygienu dýchacích ciest obzvlášť vhodná v období chrípok a prechladnutí a pri nadmernej tvorbe pľúcnych sekrétov. Zároveň napomáha efektívnemu dýchaniu a zvyšuje pľúcnu obranyschopnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Shaker Classic je výdychová rehabilitačná pomôcka určená na jednoduché odstraňovanie hlienu z dýchacích ciest vykašliavaním. Vďaka ľahkému použitiu prináša rýchlu úľavu deťom i dospelým.

Shaker produkuje pri výdychu vibračné vlny (oscilujúce pozitívny výdychový tlak - O-PEP), ktoré sa šíria do dýchacích ciest a napomáhajú uvoľňovaniu hlienu. Súčasne zvyšuje využitie pľúc a napomáha efektívnemu dýchaniu. Podľa polohy v ústach je možné meniť dychovú záťaž. Typická frekvencia používania je 3-5 x denne po dobu 3-5 minút.

Je určený pre každého ako súčasť hygieny dýchacích ciest, najmä pre osoby trpiace:

- chronickou bronchitídou
- CHOCHP
- astmou
- cystickou fibrózou
- emfyzémom pľúc

Ako to funguje:
Pri výdychu do prístroja dochádza k rýchlemu opakovanému nadvihovaniu oceľovej guličky, ktoré na užívateľa pôsobí ako vibrácia. Táto vibrácia pôsobí spolu s odporom predstavovaným váhou guličky pozitívne na dýchacie cesty - zmenou tlaku vo vnútri pľúc dochádza k otváraniu malých vzduchových kanálikov, riedeniu hlienu a jeho uvoľňovaniu z pľúcnych stien a ľahšiemu odstraňovaniu z dýchacích ciest. Zmenou náklonu prístroja je možné navyše ovplyvňovať frekvenciu vibrácií. Pri maximálnej frekvencii vibrácií potom dochádza k ľahkému vykašliavaniu.

Dodatočné parametre

Kategória: Rehabilitačné pomôcky
Záruka: 1 rok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: