Pulzná oxymetria MASIMO

Najpredávanejšie

pulzni oxymetr masimo rad 5v
€1 068 –28 %
Pôvodne: €1 068  (–28 %)
€774 / ks
(€645 bez DPH)
Masimo senzor siliconovy
 
€260 / ks
(€216,67 bez DPH)
Varta AAA batérie
 
€4,99 / ks
(€4,16 bez DPH)
3 položiek celkom
Masimo senzor siliconovy
Novinka
€216,67 bez DPH
€260 / ks

Resterelizovateľný senzor silikonový pre dospelých s váhou viac ako 30kg. Opakovateľné použitie s možnosťou jednoduchej doma realizovateľnej dezinfekcie.

Kód: LNCS DB-I
pulzni oxymetr masimo rad 5v
Novinka Tip
€1 068 –28 %
€645 bez DPH
€774 / ks

Robustný pulzný oxymeter do ruky obsahujúci klinicky overenú pulznú oxymetriou technológie Masimo SET®. Vhodný na domáce monitorovanie pulznej oxymetrie pri COVID - 19...

Kód: 1000
Varta AAA batérie
€4,16 bez DPH
€4,99 / ks
Kód: 714

Aký je rozdiel medzi jedotlivými technológiami merania pulznej oxymetrie?  Čím sa Masimo SET® technológia odlišuje od ostatných pulzných oxymetrov?

 Masimo - Wikipedia

Výkon, na ktorý sa môžete spoľahnúť: Masimo SET®.

Už viac ako tridsať rokov lekári dôverujú pulznej oxymetrii Masimo, ktorá pomáha zlepšovať výsledky merania saturácie pacientom. Pred nástupom technológie Masimom boli pulzné oxymetre nespoľahlivé, poskytovali nepresné merania a časté falošné alarmy. Spoločnosť Masimo spôsobila revolúciu v priemysle vďaka vývoju technológie Signal Extraction Technology® (SET®). SET® odlišuje Masimo od iných technológií pulznej oxymetrie pomocou pokročilých techník spracovania signálu na oddelenie arteriálneho signálu od zdrojov hluku. Táto kľúčová výhoda zaručuje, že Masimo SET® poskytuje skutočne presné merania, a to aj za podmienok, ktoré sú pre konvenčné technológie náročné, ako sú pohyb a studené končatiny.

Konvenčné pulzné oxymetre predpokládajú , že arteriálna krv je jediná pohybujúca sa (pulzujúca) krv v miestach merania.Pri pohybe pacienta sa žilná krv pohybuje rovnako, čo spôsobuje, že konvenčné pulzné oxymetre nevedia rozlíšiť arteriálnu ( pulzujúcu) a žilovú krv. Masimo SET® technológia identifikuje signál žilovej krvi, izoluje ho pomocou adaptívnych filtrov, eliminuje rušenie a extraktuje arteriálny signál. Následne vyhodnotí skutočné hodnoty arteriálnej kyslíkovej saturácie a tepovej frekvencie.

Konvečné pulzné oxymetre poskytujú nepresné výsledky merania alebo výpadky signálu pri následovných udalostiach:

  • Pohyb pacienta
  • Nízka perfúzia
  • Intenzivního okolité svetlo (osvetlenie alebo slnečný svit)
  • Rušenie spôsbené elektrochirurgickými nástroji

 

Vynikajúca citlivosť a špecifickosť v porovnaní s 20 pulznými oxymetrami testovanými na 70 dobrovoľníckych subjektoch počas náročných podmienok. Výsledky Masimo technológie boli jasné: Masimo SET® mal väčšiu citlivosť (schopnosť detekovať skutočné hodnoty nasýtenia kyslíkom <90%) a väčšiu špecificitu (hodnoty ≥ 90%) než všetky ostatné technológie.