Predajňa z OD Prior presťahovaná na Námestie sv. Egídia 3003/96, Poprad. Tešíme sa na Vás!

RAW ELEMENTS - ten pravý zážitok z leta

raw191-1200

Čo je RAW ELEMENTS?

Na začiatku bol obyčajný človek. Plavčík v oceáne. S myšlienkou. A chuťou niečo zmeniť. Možno pre niekoho málo, no pre Briana Guadagnoa to bolo dosť na to, aby obrátil svoj život naruby. „Celý život som bol plavčíkom v oceáne a vďaka tejto skúsenosti som zistil, aké škodlivé sú chemické opaľovacie krémy pre naše osobné zdravie a zdravie nášho životného prostredia,“ hovorí Brian.

Po veľkom výskume a nekončiacom odhodlaní nakoniec zmenil svoju kuchyňu na laboratórium a začal formulovať svoje vlastné opaľovacie krémy. „Mojím cieľom bolo vyvinúť prirodzený opaľovací krém, ktorý dokáže držať krok s aktívnym človekom a nájde si obľubu u širokej verejnosti. Naozaj som cítil, že na trhu s produktmi s UV ochranou je obrovská diera, ktorú potrebujem vyplniť a ponúknuť inovatívne, ekologické riešenie dostupné pre všetkých.“ Toto všetko viedlo k vývoju produktov pod značkou RAW ELEMENTS USA.

RAW ELEMENTS sa zrodilo zo snahy vytvoriť najbezpečnejší a najúčinnejší opaľovací krém na našej planéte. „Sme plavčíci, plavci, surferi, mamičky, oteckovia, milovníci zvierat, filantropi, jogíni, uvedomelí konzumenti, lyžiari a hlavne priatelia. Nie sme len značka, ale uvedomelé globálne hnutie bojujúce za ochranu nášho zdravia a životného prostredia.“

 „Posúvame spôsoby myslenia a vytvárame pozitívny vplyv na svet.“

  Čím sú produkty RAW ELEMENTS jedinečné?

 • Jedinou aktívnou zložkou je 23%-ný non-nano oxid zinku
 • Obsahujú iba certifikované prírodné a organické zložky
 • Poskytujú spoľahlivú ochranu pred širokým spektrom UVA a UVB žiarenia
 • Zabezpečujú spoľahlivú ochranu vo vode, či pri intenzívnejšom potení
 • Krémy nestekajú, ani neštípu v očiach
 • Sú bezpečné pre všetky vekové kategórie, vrátané dojčiat a tehotných žien
 • Produkty sú hypoalergénne, bez obsahu vonných látok, konzervačných látok, či chemických prísad
 • Nezanechávajú biely film na pokožke, v ponuke aj tónované verzie
 • Produkty nie sú testované na zvieratách, iba na nás samých a našich priateľoch

 Iba UNIKÁTNE ingrediencie

RAW-ingrediencie

AK JU NEVYROBÍ MATKA ZEM, v našich opaľovacích krémoch ju nenájdete.“

Keďže koža je náš najväčší orgán, to, čo si na ňu dávame, má priamy vplyv na naše zdravie. Rovnako to však priamo ovplyvňuje aj životné prostredie. Chemikálie a umelé prísady štandardne používané v konvenčných opaľovacích prípravkoch (oxybenzón, oktinoxát, avobenzón, etylhexyl metoxycinamát, homosalát, oktokrylén) sa pri našom kúpaní dostávajú do vody a rýchlo sa šíria, čo má negatívny vplyv na morský život a spôsobuje rozsiahle škody, od zabíjania koralov až po problémy s reprodukciou.

Zložky v produktoch RAW ELEMENTS sú volené tak, aby boli čo najúčinnejšie, ale zároveň šetrné a dostatočne bezpečné pre použitie u dojčiat, tehotných žien a alergikov, no taktiež aby spĺňali náročné požiadavky športovcov.

Ingrediencie sú vyberané a získavané individuálne, overené značkou bez GMO a sú buď certifikované ako prírodné, alebo organické. Výrobky prešli dôkladným testovaním tretích strán, aby bolo zaistené, že v hotových receptúrach nie sú žiadne nanočastice. Nanočastice sú dostatočne malé na to, aby sa nepozorovane dostali do krvného obehu, zatiaľ čo častice bez nano veľkosti nie. Jedinou aktívnou igredienciou v produktoch RAW ELEMENTS je NON-nano oxid zinku.

Prečo non-nano oxid zinku?

Non-nano oxid zinku vytvára na pokožke fyzickú bariéru, ktorá  odráža UV lúče preč od pokožky namiesto toho, aby ich pohlcovala, a zároveň účinne blokuje lúče UVA1, UVA2 a UVB. Neabsorbuje sa do žiadnych živých kožných buniek, na rozdiel od bežných chemických opaľovacích zložiek, ktoré prenikajú cez kožu do krvného obehu už po niekoľkých hodinách a následne pretrvávajú v krvi až sedem dní.

Oxid zinočnatý je prírodný minerál schválený FDA (U.S. Food and Drug Administration) ako jediná bezpečná a najúčinnejšia zložka na blokovanie UVA aj UVB lúčov. Non-nano oxid zinku je stabilný na slnečnom svetle,  časom nedegradujea nestráca svoju účinnosť. Nedráždi ani citlivú pokožku so sklonom k alergiám, nespôsobuje vyrážky, či upchatie pórov,  neiniciuje tvorbu voľných radikálov alebo hormonálnych disruptorov, ktoré narúšajú hormonálny systém.  Zároveň je jedinou účinnou látkou bezpečnou pre podmorský svet koralových útesov. 

Prírodné a organické suroviny

Opaľovacie krémy RAW ELEMENTS sú plné biologicky aktívnych antioxidantov, vitamínov, a minerálov. Výťažky zo zeleného a ​​čierneho čaju bojujú proti pôsobeniu voľných radikálov, ktoré spôsobujú až 90% všetkých príznakov predčasného starnutia. Mangové a kakaové maslo hydratujú, vyživujú a zjemňujú pokožku. Zanechávajú ju hebkú na dotyk, jemnú a chránenú. Mangové maslo je dokonca odporúčané dermatológmi pre pomoc pri redukcii jemných liniek a vrások. Organický konopný olej má liečivé, regeneračné, až zázračné účinky na pokožku, pomáha naprávať poškodenú vrstvu kože a zvyšuje jej toleranciu voči vonkajším vplyvom prostredia. Ako ďalšiu povrchovo aktívnu látku tvoriacu ochrannú bariéru na povrchu pokožky možno spomenúť organický včelí vosk. Poskytuje ochranný film pred dráždivými látkami a zároveň umožňuje pokožke voľne dýchať. Hlavným stabilizátorom hotového produktu je rozmarínový olej

Zaujímavé EKOLOGICKÉ balenie pre deti aj dospelých

RAW-balenie

Zatiaľ čo chemikálie obsiahnuté v produktoch starostlivosti o pokožku zohrávajú veľkú úlohu pri degradácii morského života, je ťažké ignorovať taktiež škodlivé účinky plastových zvyškov. Z 260 miliónov ton plastov, ktoré svet ročne vyprodukuje, viac ako 10 percent končí v oceánoch.

Väčšina produktov RAW ELEMENTS je dostupných v hliníkových plechovkách alebo hliníkových tubách bez vytvárania zbytočného odpadu - plastov. Nielenže sú plechovky úplne recyklovateľné, ale po spotrebovaní produktu majú mnohostranné využitie. Medzi kreatívne spôsoby ich opätovného použitia patrí skladovanie slúchadiel, šperkov alebo morských mušlí. V RAW ELEMENTS zašli ešte o krok ďalej,  viečka na plechovky sú vyrábané dokonca bez štandardných HDPE vložiek.

V roku 2019 spoločnosť založila Svetový deň útesov – výzvu pre spotrebiteľov, podniky a organizácie na celom svete, aby sa zamysleli nad citlivým ekosystémom koralových útesov nášho oceánu a zaviedli jednoduché zmeny svojho každodenného správania na ich ochranu. „Naším cieľom je zvýšiť povedomie o problémoch, ktoré majú priamy vplyv na naše útesy, a inšpirovať ľudí, aby znížili množstvo plastov na jedno použitie a prešli na opaľovacie krémy bezpečné pre podmorský svet.  Je dôležité, aby ľudia vedeli, že sme prispeli k úbytku koralov, ale zároveň, že je ešte stále čas na nápravu a zachovanie prírodného dedičstva pre budúce generácie.“

Všetky produkty RAW ELEMENTS nesú označenie „bezpečné pre útesy“, čo znamená, že žiadne obsiahnuté zložky nemajú negatívny vplyv na koralové útesy alebo akýkoľvek iný morský život.

CERTIFIKÁCIE zaručujúce kvalitu, bezpečnosť a ešte niečo navyše

RAW-certf2

 • NON-GMO

Mnoho produktov starostlivosti o pleť obsahuje geneticky modifikované zložky, predovšetkým  deriváty kukurice a sóje, ktorých bezpečnosť nie je preukázaná. RAW ELEMENTS je jediná americká značka opaľovacích krémov, ktorej celý rad je overený známkou bez GMO.

 • ANIMAL CRUELTY FREE

Skákajúcí zajačik ako medzinárodne uznávaný symbol, ktorý spotrebiteľom zaručuje, že produkt na ktorom je zobrazený, nebol testovaný na zvieratách. „Keď pracujete s kvalitnými prírodnými surovinami, nie je potrebné testovať na zvieratách, radšej sa natrieme opaľovacím krémom a vyrazíme do vĺn sami,“ hovorí zakladateľ RAW ELEMENTS.

 • 1% PRE PLANÉTU

1% ročných tržieb je venovaných neziskovým organizáciám, ktoré pracujú na zachovaní a ochrane najvzácnejších prírodných zdrojov, pretože poslaním značky je vytvárať produkty, ktoré sú bezpečné nielen pre ľudí, ale aj pre všetky ekosystémy.

 • EWG Sun Safety

Rakovina kože je najbežnejšou formou všetkých druhov rakoviny v USA. EWG Sun Safety je projekt budovania povedomia a šírenia osvety o dôležitosti ochrany pred slnkom pozostávajúci zo skupiny nezávislých vedcov, výskumníkov, dermatológov a rôznych spoločností s rovnakým cieľom. RAW ELEMENTS je zakladajúcou značkou v koalícii EWG Sun Safety Coalition.

 • #1 TOP HODNOTENÝ PRODUKT

Odborná skupina EWG pre životné prostredie každoročne hodnotí opaľovacie krémy podľa ich účinnosti a bezpečnosti. RAW ELEMENTS dosahuje už 7 rokov po sebe hodnotenie #1.

 • KAMPAŇ ZA BEZPEČNÚ KOZMETIKU

Cieľom kampane je eliminovať nebezpečné chemikálie vo výrobkoch osobnej starostlivosti spojené s nepriaznivými vplyvmi na zdravie. Mnohé z produktov starostlivosti o pokožku, ktoré si ľudia nanášajú na svoje telo, zahŕňajú toxíny, hormonálne disruptory, alergény a zložky spôsobujúce rakovinu. RAW ELEMENTS je držiteľom statusu šampióna, ktorý sa zaviazal používať tie najbezpečnejšie ingrediencie.

 • MADE IN USA

Všetky produkty sú vyrábané a balené v USA.

Ne/Známa NOVINKA a HIT tohtoročného leta

Produkty RAW ELEMENTS sú špecifické, unikátne a originálne. Neprehliadnuteľné na pláži, pri bazéne, či opaľovaní sa v prírode. Jedinečné svojim zložením, originálne svojim balením a unikátne svojou myšlienkou. Zároveň sú módnym doplnkom a sebavyjadrením. Zatiaľ čo v USA sú hitom už dlhé roky, na náš trh sa značka dostáva len teraz a je nám potešením, že máme možnosť predstaviť vám ju zatiaľ ako jediní na Slovensku. Aj pre nás v ELITEQ-u je to novinka, ale príbeh, myšlienka a životná inšpirácia značky RAW ELEMENTS nás natoľko pohltila, že s túžbou očakávame hrejivé slnečné lúče, aby sme produkty otestovali "v akcii".

Pridáte sa k nám?

 

* informácie použité v článku boli čerpané z oficiálnej stránky výrobcu www.rawelementsusa.com