Dokonalá vianočná ilúzia

červene vianoce22

Predvianočné obdobie pre mňa predstavuje neskutočný stres. Nie je to však typická panika z nenakúpených darčekov, vianočného pečenia, či neumytých okien v domácnosti. Desí ma, že sa niečo pokazí.

Odvšadiaľ na nás hľadí dokonalá vianočná výzdoba, obchody ponúkajú dokonalé vianočné darčeky a nútia nám predstavu, že bez nich naše deti nebudú pod stromčekom šťastné. Vianočná hudba sa ozýva ešte aj v banke, keď ideme podpisovať hypotéku, či rýchly spotrebný úver, aby sme predsa len svojim deťom spravili na Vianoce radosť.

Z televízie sa na nás usmievajú šťastné rodiny, ktoré sa na sviatky schádzajú, aby si užili ten najkrajší čas v roku. Samozrejme, všetci oblečení v zladených svetroch s motívom sobov s červenými nosmi. Vnúčatá sa hádžu vitálnym starým rodičom okolo krku a spolu sadajú k dokonale vyzdobenému vianočnému stolu, pod ktorým sa prehýbajú misy s dobrotami od výmyslu sveta.

Všetko je proste až príliš dokonalé.

U nás doma to vyzerá trochu inak. Vianočný stromček máme už 5 rokov ten istý, kapor nepláva vo vani, pretože vaňu nemáme. Za babkou a dedkom pravdepodobne ani nepôjdeme, pretože majú vysoko rizikové povolania a ja si nemôžem dovoliť ohroziť svoje chronicky choré dieťa. Dcérka sa momentálne nemôže ani hrať s kamarátmi, pretože v škôlke bol pozitívny spolužiak.

No napriek tomu to budú tie najkrajšie Vianoce. Pretože budeme všetci traja spolu.

Netrápte sa, ak Vaše Vianoce nie sú dokonalé, nezabúdajte, že dokonalosť si vytvárate Vy sami!

Radi by sme Vám zaželali tie najkrajšie sviatky, aké si len dokážete predstaviť. Nech ich strávite akokoľvek, hlavne si vychutnajte tento čas po svojom, tak ako je to najprirodzenejšie pre Vás a Vašu rodinu. No prežite ho hlavne v láske a harmónií.

Ďakujeme Vám za Vašu priazeň v tomto roku, za každú jednu objednávku, či každé kliknutie na stránku, pretože aj to nás posúva vpred. Veríme, že aj v nastávajúcom roku sa nám bude dariť prinášať Vám kvalitu, spoľahlivosť a ústretovosť.

Tie najkrajšie Vianoce a šťastný nový rok 2022 Vám praje

Tím Eliteq.

 

(P.S.: Tie neumyté okná ma predsa len trochu mrzia:-) )